50 Kratkozrakost Myopia

0

Krátkozrakosť. Čo je krátkozrakosť? Krátkozrakosť je problém s lomom svetla (spôsob, akým sa svetlo odráža vo vnútri oka), ktorý spôsobuje, že vzdialené objekty vyzerajú rozmazane.

Stáva sa to, keď tvar vášho oka spôsobuje, že sa svetlo sústreďuje na oblasť pred sietnicou (vrstva tkaniva citlivého na svetlo v zadnej časti oka) namiesto na sietnicu samotnú. Ak ste krátkozraký, váš očný lekár vám môže predpísať okuliare alebo kontaktné šošovky, ktoré vám pomôžu jasne vidieť.

Aké sú príznaky krátkozrakosti? Najbežnejšie príznaky krátkozrakosti sú:

  • Problémy vidieť veci, ktoré sú ďaleko
  • Potreba prižmúriť oči, aby ste videli jasne
  • Namáhanie očí (keď sa oči cítia unavené alebo bolestivé)
  • Niektorí ľudia s krátkozrakosťou majú bolesti hlavy, ale nie je to také bežné.

Ak máte miernu krátkozrakosť

Nemusíte si všimnúť žiadne príznaky. Preto je dôležité absolvovať pravidelné očné vyšetrenia, aby sa očný lekár mohol uistiť, že vidí čo najjasnejšie.

Ľudia, ktorí majú akútnu krátkozrakosť (tiež známu ako „vysoká“ alebo „vysoká“ krátkozrakosť), môžu byť vystavení riziku vzniku iných očných ochorení, ako je odlúčenie sietnice, čo je prípad, keď sa sietnica oddelí od svojej normálnej polohy.

Ak máte miernu krátkozrakosť

Hrozí mi krátkozrakosť? Ktokoľvek môže mať krátkozrakosť, ale vaše riziko sa zvyšuje, ak sú členovia rodiny tiež krátkozrakí. Myopia zvyčajne začína medzi 6. a 14. rokom života a zhoršuje sa až do začiatku druhej dekády života.

U detí, ktoré trávia viac času vonku, je menšia pravdepodobnosť, že budú krátkozraké, no odborníci si nie sú istí prečo.

Čo spôsobuje krátkozrakosť? Krátkozrakosť nastáva, keď očná guľa rastie príliš dlho, spredu dozadu, alebo keď sa vyskytnú problémy s tvarom vašej rohovky (číra predná vrstva oka) alebo šošovky (vnútorná „šošovka“, ktorá pomáha oku sústrediť sa).

Tieto problémy spôsobujú

Ze sa svetlo odráža od oblasti pred sietnicou namiesto toho, aby sa priamo na nej, takže vzdialené objekty vyzerajú rozmazane. Ako očný lekár určí, či mám krátkozrakosť? Oční lekári môžu skontrolovať krátkozrakosť ako súčasť komplexného očného vyšetrenia.

Vyšetrenie je jednoduché a bezbolestné. Príčiny a príznaky krátkozrakosti. Krátkozrakosť je najčastejšou príčinou problémov so zrakom u ľudí mladších ako 40 rokov.

V poslednej dobe sa jeho šírenie zvyšuje alarmujúcou rýchlosťou. Vedci nepotvrdili, že v roku 2000 bolo krátkozrakých asi 25 % svetovej populácie, ale odhaduje sa, že do roku 2050 bude krátkozraká približne prvá polovica svetovej populácie. Príznaky krátkozrakosti.

Chi è miopa ha difficoltà a leggere i cartelli stradali e a verdere in modo nitido gli oggetti lontani, ma vedie perfektne da vicino e dunque no ha problemi a leggere e ad usare il computer. Následne podľa príznakov krátkozrakosti, vrátane strizzare gli occhi, l’affaticamento oculare a il mal di testa.

Tieto problémy spôsobujú

Cítite tiež nervy, keď sledujete alebo športujete, môže to byť príznak nesprávnej krátkozrakosti. Ak si všimnete questi segni alebo sintomi, keď kontaktujete gli occhiali alebo ich kontaktujete pomaly, vykonajte očné vyšetrenie u odborníka na zrak, aby ste ohodnotili bisogno di occhiali s vysokou gradáciou più.

Čo je príčinou krátkozrakosti? Krátkozrakosť je spôsobená nadmerným predĺžením očného bulbu, ktorý je ohrozený fokalizačnou silou rohovky a očnej šošovky.

V dôsledku toho sa rozsvieti, ak sa sústredí v bode smerujúcom k sietnici, ktorý je priamo pripojený k jej povrchu. Krátkozrakosť môže byť spôsobená aj nadmerným zakrivením rohovky a/alebo kryštalickej šošovky, ktorá stúpa v pľúcach očnej banky.

U niektorých je takmer krátkozrakosť dovuta alla combinazione di questi kvôli fattori. Len krátkozrakosť, ak sviluppa počas detstva, a chi ha genitori miopi predstavuje riziko maggiore di venire krátkozrakosť. Nella maggior časť takmer krátkozrakosti, ak sa stabilizuje na začiatku dospelého veku, ale obrat pokračuje s vekom. Budem mať malú kontrolu nad progresiou krátkozrakosti.

Pred rastúcim počtom krátkozrakostí som videl veľký záujem o hľadanie riešení na kontrolu progresie krátkozrakosti v detstve. Sono state experimentuje s rôznymi technikami, tra cui far indossare ai baby of progresívnych šošoviek, bifokálnych šošoviek a šošoviek delle s priepustným kontaktom s plynom.

Možnosti nepriniesli kontrastné výsledky

Nedávne klinické štúdie ukázali, že očná očná kvapka s atropínom v nízkej dávke spomalí progresiu krátkozrakosti u detí v škole a spôsobí výrazne menšie vedľajšie účinky rispectto ai colliri s vysoko koncentrovanými koncentráciami.

Tuttavia, niektoré deti nereagovali pozitívne na liečbu očnými kvapkami na báze atropínu. Druhá jedna štúdia prezentovaná v roku 2017 na kongrese Americkej akadémie optometrie, šošovka nás kontaktujte a získajte giornaliere bifokálne zníženie miery progresie krátkozrakosti nei bambini tra gli 8 a 12 rokov rispetto všetkých požičaných monofokálnych.

Možnosti nepriniesli kontrastné výsledky

Špeciálne navrhnuté multifokálne šošovky znížili progresiu krátkozrakosti o 59 % po jednom roku, o 54 % po dvoch rokoch a o 52 % po troch rokoch v porovnaní s progresiou pozorovanou u detí, ktoré nosia štandardné kontaktné šošovky.

“Našli sme dobré korelácie medzi variáciou refrakčnej chyby a rastom očnej gule,” povedal Paul Chamberlain, senior manažér kliniky. al výskum v

CooperVision, ktorý prezentoval štúdiu. Degeneratívna krátkozrakosť. Vo väčšine prípadov je krátkozrakosť jednoducho mierny problém a predstavuje veľmi nízke riziko pre zdravie očí. Niekedy však môže progredovať natoľko, že sa považuje za degeneratívne ochorenie.

Degeneratívna krátkozrakosť

Tiež nazývaná malígna alebo patologická krátkozrakosť je pomerne zriedkavý stav, považovaný za dedičný, ktorý sa zvyčajne vyskytuje v ranom detstve. Postihuje asi 2 % Američanov a je hlavnou príčinou takzvanej právnej slepoty.

Pri malígnej krátkozrakosti môže byť predĺženie očnej gule veľmi rýchle a spôsobiť rýchlu a závažnú progresiu krátkozrakosti, ktorá vedie k strate zraku.

Pacienti majú výrazne zvýšené riziko odlúčenia sietnice a iných degeneratívnych zmien v zadnej časti oka (ako je krvácanie do oka v dôsledku abnormálneho rastu kapilár). Degeneratívna krátkozrakosť môže tiež zvýšiť riziko katarakty.