O zraku

Zrak je pre väčšinu z nás najdôležitejším zmyslom v živote. Pocity, vône, chute a zvuky iba dokresľujú náš obraz o okolitom svete, ktorý si až z osemdesiatich percent vytvárame očami. Preto nečudo, že tento zmysel sa často krát opotrebuje. Až 80 % populácie trpí dioptrickými očnými chybami: krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou, astigmatizmom a presbyopiou (okuliare na čítanie).

pagephoto1

Očné chyby sa zhruba od 13. storočia korigujú okuliarmi. V 19. storočí bol vynájdený ďalší spôsob korekcie – kontaktné šošovky, ktoré našli širšie uplatnenie až v druhej polovici 20. storočia. Tieto dodnes najrozšírenejšie pomôcky však mnohým ľuďom nevyhovujú či dokonca prekážajú pri práci, športovaní alebo iných záľubách. Preto bola v roku 1985 vyvinutá doslova revolučná metóda korekcie očných chýb: mikrochirurgický zákrok pomocou excimerového lasera a od roku 2002 sa začala vykonávať rutinne konduktívna keratoplastika – CK na korekciu presbyopie (okuliare na čítanie), ktorá využíva rádiofrekvenčné vlny. To vnieslo pri operácii očí lepšie a bezpečnejšie výsledky.Prostredníctvom špecializovaného pracoviska CORNEA (jedna z prvých laserová operácia očí) využívajú jej výhody aj slovenskí klienti.

Ak trpíte krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou, astigmatizmom alebo presbyopiou a z rôznych dôvodov nemôžete alebo nechcete nosiť okuliare ani kontaktné šošovky, obráťte sa s dôverou na nás.

CORNEA, pracovisko refrakčnej chirurgie excimerovým laserom, kde sa venujeme operácii očí, je prvotriedne zdravotné stredisko, vybavené najmodernejšou špičkovou technikou a predovšetkým ľudia: odborne kvalifikovaní a skúsení oční lekári s viac ako pätnásťročnými skúsenosťami s prácou s excimerovými lasermi a príjemný zdravotnícky personál.

 

Máte záujem o bližšie informácie?

Kontaktujte nás, radi vám odpovieme na vaše otázky.

Kontaktovať
Napísali o nás

Dr. Marian Šalát