FORGOT YOUR DETAILS?

AKO VIDÍME

Vedeli ste, že zrakom si vytvárame až 80 percent predstavy o okolitom svete? Pocity, vône, chute a zvuky iba dokresľujú celkový obraz. Aj preto je pre väčšinu z nás práve zrak tým najdôležitejším zmyslom. Až osemdesiat percent populácie pritom postihujú dioptrické očné chyby. Ľudia trpia krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou, astigmatizmom a presbyopiou (potrebujú okuliare na čítanie).

Zrak je pre nás najdôložitejším zmyslom na svete

História korekcie očí siaha až do staroveku. Už vtedy totiž poznali približovacie sklíčka a iné pomôcky na zlepšenie zraku. Prvé okuliare sa začali používať v 13. storočí. Kontaktné šošovky boli vynájdené v 19. storočí, aj keď širšie uplatnenie našli až po druhej svetovej vojne. Dnes sú okuliare či kontaktné šošovky bežnou súčasťou nášho života, ale nie každému ich nosenie vyhovuje.

Práve pre týchto ľudí bola v roku 1985 vyvinutá revolučná metóda korekcie očných chýb pomocou excimerového lasera. Od roku 2002 sa už vykonáva ako rutinná operácia očí. Vďaka tejto metóde dokážeme operovať oči laserom a prinavrátiť vám ostrý zrak. Krátkozrakosť (myopia), ďalekozrakosť (hypermetropia), astigmatizmus a presbyopia sú diagnózy, ktoré operujeme, aby ste nemuseli nosiť okuliare ani kontaktné šošovky v práci, pri športe či iných činnostiach, kde sú vám tieto doplnky na obtiaž.

KONTAKTUJTE NÁS! SME TU PRE VÁS 24 HODÍN DENNE

KONTAKTUJTE NÁS

[display-discounts-modal-out]
[display-discounts-modal-up]
Hore