Najvyššia kvalita za najnižšiu cenu

Princíp všetkých refrakčných operácií očí je všeobecne rovnaký. Rozdiely sú len vo forme akou sa obnaží vrchný epitel rohovky po ktorom sa realizuje samotný refrakčný laserový zákrok. To znamená, že samotný vrchný epitel rohovky ide ošetriť niekoľkými spôsobmi:

  • PRK
  • LASEK
  • NON-TOUCH transepiteliálna bezkontaktná metóda
  • Z-LASIK
  • Lasik Xtra

Každá z týchto metód má svoje výhody ako aj nevýhody a v podstate skôr závisí od vstupného vyšetrenia pacienta a následného rozhodnutia sa operatéra – lekára, pre ktorý typ obnaženia vrchného epitelu rohovky sa rozhodne. Najštandardnejšími, najrozšírenejšími ako aj najbezpečnejšími metódami odstránenia povrchového epitelu sú dnes všeobecne považované metódy LASEK a NON-TOUCH – transepiteliálna bezkontaktná metóda, ktoré na našom refrakčnom pracovisku prevádzame. Ostatné metódy nesú so sebou vyššiu mieru operačného a pooperačného rizika. Výsledky samotného refrakčného zákroku sú vo všeobecnosti u všetkých metód odstránenia vrchného epitelu rohovky rovnaké.

Jedným z najdôležitejších faktorov na výsledok refrakčného zákroku je kvalita vstupného vyšetrenia a určenie správnej refrakcie u pacienta. Ak by toto vstupné vyšetrenie nebolo optimálne vykonané, môže dôjsť k prekorigovaniu alebo podkorigovaniu pacienta. Naše laserové centrum v Bratislave je pripravené práve pre horeuvedené metódy. Preto je dôležité vedieť, že ak má byť výsledok operácie 100 percentný je dôležitá nielen samotná laserová technológia ale aj skúsenosti lekárskeho tímu pri predoperačnom vyšetrení.

 

Máte záujem o bližšie informácie?

Kontaktujte nás, radi vám odpovieme na vaše otázky.

Kontaktovať
Napísali o nás

Dr. Marian Šalát