BOOK SHOP

dnes je 21.10.2004, meniny má Uršuľa


Oddelenie beletria >>> 28 titulov  1   2   3   4   5   6

6/6

26. Vianoce s Annou

beletria

Lucy Maud Montgomeryová, SPN - Mladé letá, 144 strán

Najobľúbenejšia kanadská spisovateľka L. M. Montgomeryová je autorkou slávnych príbehov o Anne zo Zeleného domu. V knižke Vianoce s Annou ponúka pôvabné príbehy s témou Vianoc, prehriatych ľudskou dobrotou, starými tradíciami a veselými rodinnými stretnutiami. Autorka sa však nevyhýba ani ťažkému údelu chudoby, osamelosti a smútku, ktorý na jej hrdinov najtrpkejšie dolieha práve na Vianoce. Tieto zaujímavé príbehy nepochybne potešia nielen Montgomeryovej verných čitateľov, ale všetkých milovníkov pekného čítania.

159,- Sk

159,- Czk

27. Záverečná

beletria

Joseph Heller, Slovart, viaz. 476 strán

Voľné pokračovanie slávneho románu Hlava XXII, v ktorom autor bravúrne zachytil tragikomickú podstatu vojny. Čitateľ sa po 33 rokoch znova stretáva s postavami, ktoré medzitým zostarli, no nie vždy zmúdreli, a sleduje ich osudy v civilnom živote. Už nebojujú s Nemcami, ale s chorobami, so starobou a s koncom, so záverečnou pre všetkých. Záverečná! je šokujúcim a invenčným pohľadom na moderný svet konca 20. storočia, mrazivý opis kolapsu západného sveta a zároveň nesmierne zábavná čierna komédia, ktorá sa nepochybne radí medzi nesmrteľné americké romány.

299,- Sk

299,- Czk

28. Zvony šťastia

beletria

Bella a Sebastián Cécile Aubryová, SPN - Mladé letá, 128 strán

Pokračovanie príbehov siroty Sebastiána, ktorý opustil svoj idylický domov v horách a presťahoval sa k otcovi, ktorý ho po deviatich rokoch našiel. Chlapcovi sa nový domov nepáči a Bella kone na farme priam nenavidí. Skutočná pohroma ešte len príde ... Pierre Maréchal je zasnúbený s krásnou Sylviou a dieťa vpadlo do ich vzťahu ako blesk z jasného neba. Sylvia zruila zasnúbenie a Pierrov život sa začína rúcať. Dokáže Sebastiánova vrúcna láska obmäkčiť srdcia plné žiaľu a sklamania?

179,- Sk

179,- Czk

  1   2   3   4   5   6

6/6


Návštevy: