BOOK SHOP

dnes je 21.10.2004, meniny má Uršuľa


Oddelenie beletria >>> 28 titulov  1   2   3   4   5   6

5/6

21. Tajný denník Adriana Mola

beletria

Sue Townsendová, SPN - Mladé letá, 176 strán

Denníkové zápisky 13 a 3/4- ročného Adriana Mola priniesli ich autorke svetový úspech. Sú pútavým čítaním nielen pre hrdinových rovesníkov, ale aj pre širší okruh čitateľov. Dôvtipom sršiaci chlapec v nich rieši problémy každodenného života, prvej lásky, vzťahov s rodičmi a s dospelými vôbec.

169,- Sk

169,- Czk

22. Tri vety pre Ospedalské siroty

beletria

Glocko, P., Cornea

Román pre dospievajúcu mládež momentálne chýba na slovenskej literárnej scéne. Glockov príbeh o súčasných deťoch, neraz duševne mrzačených najbližšími ľuďmi, je drsný, no pritom očisťujúci. Zobrazenie súčasnej rodiny, postihnutej nezamestnanosťou otca a následne jeho alkoholickou devastáciou, je presne sociologicky zakotvené v súčasnej Bratislave, konkrétne na najväčšom sídlisku (možno strednej Európy) - v Petržalke. Deštrukcia rodiny bráni rozvinúť sa talentovanému gitaristovi Tomášovi , ktorého nevšedný talent rozvíja cigánsky virtuóz Anton Kotlár. Ten je ctiteľom Vivaldiho a v jeho rozprávaní sa rozvíja paralelný príbeh o benátskych mrzáčikoch v sirotinci Ospedale della Pieta. Geniálny skladateľ Antonio Vivaldi lieči detskú dušu fyzicky handicapovaných chovancov tým, že pre nich komponuje skladby, učí ich hrať a spievať, vystupuje s nimi, veriac liečivej sile umenia. Aj o tom je zvláštny znepokojujúci príbeh románu, ktorý určite čosi povie aj dnešným rodičom. Kniha vychádza s podporou Ministerstva kultúry SR.

169,- Sk

169,- Czk

23. Vášnivé novely

beletria

Lev Nikolajevič Tolstoj, Slovart, 150 strán

Reprezentačný výber z poviedok veľkého ruského spisovateľa, autora svetoznámych románov Vojna a Mier, Anna Kareninová či Vzkriesenie, v ktorých majstrovsky, s nesmiernym pochopením, zobrazuje najtajnejšie zákutia ľudskej duše, rozorvanej a mietanej protichodnými vášňami. Vo výbere sa nachádzajú poviedky s večne aktuálnou témou lásky a manželstva.

399,- Sk

399,- Czk

24. Večná láska

beletria

Judith O´Brienová, SPN - Mladé letá, 176 strán

Samantha dostane k šestnástym narodeninám starožitný šperk zo striebra. Jeho nezvyčajnú moc objaví vo chvíli, keď havaruje s otcovým autom a želá si niekam zmiznúť. Zrazu sa ocitne v spálni mladého anglického kráľa Eduarda VI., o päťsto rokov späť v minulosti. Samantha si myslí, že len sníva, a Eduard ju zasa považuje za anjela. Ale nie je to len sen... Kráľ je veľmi pekný, a tak sa Samantha rozhodne zachrániť ho. Ešte si pamätá z histórie, že Eduard má zomrieť takisto v šestnástich rokoch. Eduard dôveruje svojmu "anjelovi" a chráni Samanthu pred nebezpečným vojvodom z Northumberlandu. Hoci Samantha si počína múdro a opatrne, krásny cudzinec očarí jej srdce a vtiahne ju do víru smrteľných intríg na dvore. Vráti sa Samantha ešte niekedy domov?

159,- Sk

159,- Czk

25. Veľkí vizionári v dejinách

beletria

Belline, SPN - Mladé letá, 288 strán

Podrobný pohľad na výnimočné osobnosti v dejinách ľudstva, obdarené nadprirodzenými schopnosťami, ktorým sa podarilo prekročiť prah neviditeľného a múr času. Autor tohoto diela, známy v oblasti ezoterickej literatúry, nám približuje ich životy a najdôležitejšie myšlienky a vízie. Do svojej rozsiahlej knihy okrem iných zahrnul: veštcov starého Grécka a Ríma, židovských majstrov kabaly, Budhu, Nostradama, Avicennu, Napoleonovho astrológa, Rasputina, Leonarda da Vinci, Victora Huga, grófa de Cagliostro, Ramakrišnu...

239,- Sk

239,- Czk

  1   2   3   4   5   6

5/6


Návštevy: