BOOK SHOP

dnes je 21.10.2004, meniny má Uršuľa


Oddelenie beletria >>> 28 titulov  1   2   3   4   5   6

4/6

16. Princezná z mesačného údolia

beletria

Elizabeth Goudge, SPN - Mladé letá, 216 strán

Autorka tohto klasického príbehu je predchodkyňou dnes populárnej fantazijnej literatúry. V nádhernom Mesačnom údolí sa rozpráva povesť o princeznej a jej záhadnom bielom koníkovi. Hrdinka tejto knihy sa ocitne na tajomnom zámku a čudné okolnosti ju vtiahnu do príbehu, ktorý sa odohral veľa rokov predtým. Joho romantickú atmosféru umocňujú básne vo vybraných kapitolách.

199,- Sk

199,- Czk

17. Silmarilion

beletria

J. R. R. Tolkien, Slovart, 392 strán

Súbor príbehov, ktoré spolu dávajú obraz Sveta, od Stvorenia až do doby ľudskej (i keď veľmi dávnej). Kniha vznikala s prestávkami v priebehu viac ako päťdesiat rokov. Tolkien celý život vytváral tento svet, svet v ktorom sa odohrávajú príbehy Silmarilionu a svet, ktorý poznajú a obdivujú milióny čiteteľov. Tak vznikala Stredozem, Aman, Valinor, stovky postáv, udalostí, okamihov ich života, tak vznikali nové mýty a písma.

349,- Sk

349,- Czk

18. Skok do tmy

beletria

Robert Westall, SPN – Mladé letá, 144 strán

Pokračovanie strašidelných poviedok (1. časť vyšla pod názvom Tiene démonov) od anglického spisovateľa, majstra roprávačského umenia. Za svoju tvorbu dostal dva razy ocenenie Carnegie Medal. Do deja každej z piatich poviedok zasahuje niekto alebo niečo „z onoho sveta“. Ako napr. záhadná bytosť, čo nedáva spať celému mestečku, lebo v noci čarbe hanebné nápisy na hrobky v kostole. A rozuzlenie tejto poviedky je až neuveriteľné.

195,- Sk

195,- Czk

19. Strasti a útrapy Adriana Mola

beletria

Sue Townsendová, SPN – Mladé letá, 184 strán

Druhá časť denníkových záznamov hrdinu svojského životného príbehu. Adrianov tajný denník je výnimočne vtipný a úprimný. V tejto časti okrem problémov s rodičmi do jeho osudu zasiahne narodenie ďalšieho súrodenca – sestry. Pripravujeme pokračovanie „strastiplného“ príbehu Adriana Mola.

199,- Sk

199,- Czk

20. Strašidelný hrad

beletria

Enid Blytonová, SPN – Mladé letá, 224 strán

Ďalší titul 6-zväzkovej dobrodružnej série od svetoznámej autorky Enid Blytonovej. Hrdinami tohto napínavého románu sú štyria priatelia a zvláštný hovoriaci papagáj. Tentoraz idú preskúmať tajomstvo hradu, ktorý je opradený strašidelnými povesťami. Ocitnú sa vňom uväznení, navyše v noci a v silnej búrke. Podarí sa im vyviaznuť?

249,- Sk

249,- Czk

  1   2   3   4   5   6

4/6


Návštevy: