BOOK SHOP

dnes je 20.10.2004, meniny má Vendelín


Oddelenie beletria >>> 28 titulov  1   2   3   4   5   6

3/6

11. Lampáš malého plavčíka

beletria

Ján Navrátil, SPN - Mladé letá, 256 strán

Román o živote dunajských lodníkov, rozprávanie umocnené vlastným detským zážitkom. Dej knihy sa odohráva na celom splavnom toku Dunaja za mimoriadne dramatických okolností, lebo "lode neplávajú len v zemepise, ale aj v dejepise". Pre päťročného hrdinu knižky je najväčšou istotou rodina spojená láskou a veľká rodina dunajských lodníkov. Kniha získala viacero medzinárodných ocenení.

129,- Sk

129,- Czk

12. Môj sladký domov

beletria

Sharon Creechová, SPN - Mladé letá, 128 strán

Autorkou tohto románu pre dievčatá je uznávaná britská spisovateľka, ktorej predchádzajúci román Chuť malinového bozku získal najvyššie ocenenia vo Veľkej Británii. V tomto vzrušujúcom dielku nabitom vtipom sa rozvíja príbeh Sophie, ktorá sa odvážne pustí na nebezpečnú plavbu Atlantikom. Tá je pre ňu zároveň cestou za odhaľovaním tajomných stránok jej minulosti.

169,- Sk

169,- Czk

13. Nebezpečný ostrov

beletria

Enid Blytonová, SPN - Mladé letá, 224 strán

Prvý diel úspešnej série od svetoznámej autorky dobrodružných románov. Jeho štyria detskí hrdinovia sa dostanú do veľmi nebezpečnej situácie na tajomnom ostrove, keď preniknú do opustených medených baní a neznámych podmorských tunelov.

179,- Sk

179,- Czk

14. Niečo sa stalo

beletria

Joseph Heller, Slovart, viaz. 464 strán

Hlavným hrdinom románu je Bob Sloucum, priemerne úspešný úradník obchodnej firmy, ktorý si kladie otázku, čo sa stalo s jeho rodinou, s manželkou, s jeho snami a túžbami. Narušené medziľudské vzťahy, tápanie v začarovanom kruhu ambícií, morálnych kompromisov a spoločenských tlakov ho núti myslieť na pôvod a príčinu strácajúcich sa ideálov. Bezvýchodiskovosť situácie pri hľadaní zmyslu života je pre Boba Slocuma pri ironickom, typicky hellerovskom humore tragédiou bytia.

299,- Sk

299,- Czk

15. Ohromná vec

beletria

Mária Haštová, SPN - Mladé letá, 88 strán

Ľubo je majster odmalička. Vyrastal medzi klincami, kladivami, drôtikmi, kliešťami a inými železami. Všetko musel rozobrať, aby zistil, čo je vo vnútri. Jeho zvedavosť stála rodinu dvanásť budíkov, dve rádiá a jeden televízor. V Ľubovej hlave sa rodia samé ohromné veci - napríklad pospája drôtikmi hodiny s rádiom a lampou a má super rádiobudík, aby nezaspal do školy! Smola len, keď vypnú prúd. Alebo zo starého fotoaparátu zmontuje námornícky ďalekohľad či z baterky vyháňač dymu... Veselé príhody malého vynálezcu nielen pobavia, ale zároveň aj inšpirujú.

109,- Sk

109,- Czk

  1   2   3   4   5   6

3/6


Návštevy: