BOOK SHOP

dnes je 22.07.2004, meniny má Magdaléna


Oddelenie beletria >>> 26 titulov  1   2   3   4   5   6

2/6

6. Dievča z Atlantídy

beletria

Wolfgang Hohlbein, SPN - Mladé letá, 192 strán

V poradí už druhý príbeh najčítanejšieho európskeho autora fantazijného žánru. Čitatelia jeho románov tvoria mnohotisícový klub rozšírený po celom svete. Séria o ponorke Nautilus obsahuje zatiaľ dvanásť kníh. Prvá vyšla v minulom roku pod názvom Zabudnutý ostrov. Mike sa tu ocitá spolu so svojimi priateľmi zo školy na slávnej ponorke Nautilus, kde sa začína séria neuveriteľných dobrodužstiev. V snahe objaviť ponorku sa Mike s priateľmi vydáva v temných hĺbkach na prieskum. Zvláštne svetlo na dne Atlantiku ich privedie k záhadnému objektu. V kovovej kupole objavia v sklenej "rakve" namiesto spiacej Šípovej Ruženky - dievča z Atlantídy. Bájny kontinent teda skutočne existoval? Pátra po ňom aj profesor Arronax, ktorý pozná všetky legendy o zániku Atlantídy. Tajomsto tejto krajiny chce však odhaliť aj kapitán Winterfeld, známy už z prvého príbehu. Chce sa zmocniť pozostatkov starej civilizácie a využiť obrovské sily, ktoré pretrvávajú. Mike sa s úžasom dozvedá neuveriteľné skutočnosti a autor necháva svojich čitateľov po celý čas v napätí, ako sa všetko skončí.

179,- Sk

179,- Czk

7. Fontána pre Zuzanu

beletria

Eleonóra Gašparová, SPN - Mladé letá, 144 strán

Príbeh dvoch sestier Zuzany a Maje, ktoré sa predierajú zložitými problémami dospievania a hľadajú samy seba. Zuzanin prvý vážny vzťah ku kamarátovi musí prekonať zaťažkávaciu skúšku, aby nadobudol pravú hodnotu. Symbolom zrelosti sa stáva fontána, spočiatku zbytočná a mŕtva. Provokuje a prekáža mladým, ktorí túžia prekonať seba a preveriť si svoje schopnosti.

99,- Sk

99,- Czk

8. Gold nad zlato

beletria

Joseph Heller, Slovart, viaz. 430 strán

Román popredného amerického spisovateľa, autora Hlavy XXII, zaiste vyvolá úsmev a možno i hlučný smiech nad grotesknými situáciami v živote hrdinu Bruca Golda. Bruce Gold je autorom nečítaných kníh, učiteľom, ktorý nenávidí učiteľovanie, manželom, ktorého nudí vlastná žena, a čiernou ovcou rodiny, ktorá ho znevažuje pri každej príležitosti. Až jedného dňa... Gold upúta pozornosť samého prezidenta.

299,- Sk

299,- Czk

9. Hlava XXII

beletria

Joseph Heller, Slovart, viaz. 392 strán

Hlava XXII sa nepodobá žiadnej knihe, ktorú ste čítali. Má svoj štýl, svoju logiku, svoj výnimočný charakter a rukopis. Neustále balansuje medzi komikou a hororom. Je výstredne zábavná a pôsobivá. Je originálna. Majster satiry, irónie i čierneho humoru, Joseph Heller, kriticky vnímal modernú spoločnosť a jej plyv na jednotlivca, nezmyselnosť a hrôzy vojny, byrokraciu, ale aj politiku, ktorá nás ovláda v mene zdravého rozumu a všeobecného blaha

299,- Sk

299,- Czk

10. Lampáš malého plavčíka

beletria

Ján Navrátil, SPN - Mladé letá, 256 strán

Román o živote dunajských lodníkov, rozprávanie umocnené vlastným detským zážitkom. Dej knihy sa odohráva na celom splavnom toku Dunaja za mimoriadne dramatických okolností, lebo "lode neplávajú len v zemepise, ale aj v dejepise". Pre päťročného hrdinu knižky je najväčšou istotou rodina spojená láskou a veľká rodina dunajských lodníkov. Kniha získala viacero medzinárodných ocenení.

129,- Sk

129,- Czk

  1   2   3   4   5   6

2/6


Návštevy: