dnes je 02.03.2005, meniny má Anežka


Oddelenie turizmus: 18 titulov


  1   2   3   4

1/4

1. Americký Juhozápad

turizmus

Marcela Colombo, Slovart, 136 strán, tvrdá väzba

Juhozápad spojených štátov je uzlový bod histórie ďalekého západu. Je to zem, kde sa dovŕšil osud Geronima a posledných Apačov Chiricahua, zem, v ktorej sú vyryté brázdy od kolies výprav mormónov, zem presiaknutá krvou vyhladených Čejenov pri Sand Creek, zem, po ktorej chodil Bill the Kid. Je to ale aj miesto, kde vyrástol prvý atómový hríb v histórii. Je to i jedinečný bod Spojených štátov amerických, kde sa stretávajú hranice štyroch štátov únie. Prvá napísala históriu tejto časti sveta príroda. Urobila tak jedinečným a obdivuhodným nástrojom: eróziou. Milióny rokov trvala trpezlivá a húževnatá práca nepokojnej zemskej kôry, kým vydlabala v skale a v pieskovci neopakovateľné a veľkolepé výjavy, akými sú Grand Canyon, Zion, Skalisté hory a tisíce ďalších. Celý Juhozápad je na nádherných fotografiách v tejto knihe priamo pred vašimi očami. Toto dobrodružstvo si nesmiete nechať ujsť.

599,- Skk
599,- Czk


2. Bavorské hrady a zámky

turizmus

Kol., Slovart, 134 strán, tvrdá väzba

Biele vrcholky hôr, mohutné veže, bohaté priečelia, strohé brány, romantické zrúcaniny, impozantné pevnosti, luxusné rezidencie... Nádherná a rozľahlá krajina Bavorska v sebe zahŕňa architektonické symboly dejín, prepojené pomyselnou cestou, ktorá rozpráva o minulosti prostredníctvom veľkolepých obranných rezidenčných stavieb, dominujúcich krajine i mestám. Pevnosti, hrady a zámky sú jednou z ciest, ako vyrozprávať dejiny Bavorska.

599,- Skk
599,- Czk


3. Benátky

turizmus

Kol., Slovart, 136 strán, tvrdá väzba

Jedinečné kúzlo tohto historického mesta, ktoré si dokáže podmaniť každého, kto možno len jeden jediný raz stál na palube gondoly, je všeobecne známe. Benátky sú mestom, čo svojich návštevníkov očarí a navždy si ich podmaní. Je to plávajúce múzeum, jedinečné mestské prostredie, vytvorené zručnými ľudskými rukami.

599,- Skk
599,- Czk


4. Bratislava a okolie

turizmus

Ján Lacika, Príroda, 128 strán, mäkká väzba

Farebný turistický sprievodca po Bratislave a jej okolí. Nájdete v ňom prírodné zaujímavosti a historické pamiatky, ktoré sa oplatí vidieť. Mapky vám pomôžu zorientovať sa.

239,- Skk
239,- Czk


5. Írsko

turizmus

Kol., Slovart, 136 strán, tvrdá väzba

Írsko je miesto, kde sa dodnes hrá rovnaká ľudová hudba ako v stredoveku. Je to krajina, v ktorej sa stále hovorí záhadným gaelským jazykom. V Írsku je viac ako kdekoľvek inde prepojená skutočnosť s mýtami a legendami, rozprávkami o vílach, škriatkoch, odvážnych hrdinoch a elfoch. Írsko je krajinou, kde sa zdá, že sa čas zastavil.

599,- Skk
599,- Czk


  1   2   3   4

1/4