dnes je 24.02.2005, meniny má Metej


Oddelenie sci-fi a fantasy: 22 titulov


  1   2   3   4   5

1/5

1. Achája II.

sci-fi a fantasy

Andrzej Ziemansky, Laser-Books, 367 strán, brož.

Princezná Achája, právoplatná dedička kráľovstva Troy, vstúpila z otcovej vôle do armády. V prvej časti (Achája) sme sledovali, ako si poradila v roli rekruta, vojaka a nakoniec zajatca a otroka. Vďaka vysokej inteligencii a sile sa jej podarilo uniknúť. Princeznine ďalšie osudy vám prezradí román Achája II.

414,- Skk
414,- Czk


2. Anjelské počty

sci-fi a fantasy

Keyes J. Gregory, Triton, 480 strán, brož.

Kométa, privolaná z hlbín vesmíru, zničila nie len Londýn, ale uvrhla do zmätku celú Európu a izolovala jéj zámorské kolónie. Isaacovi Newtonovi a Benjaminovi Franklinovi sa podarí pred skazou ujsť - a kde inde, než do centra stredovekých alchymistov, starej Prahy. Snažia sa porozumieť záhadným, ľudstvu nepriateľským silám, ktoré alchýmiu využívajú ako bránu do nášho sveta, a zároveň ochrániť mesto pred hordami Petra Veľkého, ktorého vojská sú na ceste k ovládnutiu Európy. Nastáva druhá doba temna, chystá sa rozhodujúca bitva o budúcnosť sveta.

383,- Skk
383,- Czk


3. Besova tvár

sci-fi a fantasy

Vasilij Golovačev, Triton, 488 strán, brož.

V Rusku začnú za záhadných okolností zomierať nádherné ženy – miss Novgorodu, mladá modelka… Kňažka temného boha Moroka žiada o pomoc zápasníckeho šampióna a majiteľa „školy prežitia“ Iľju. Bojovník, trestanec z tábora, expertka na mytológiu, tajný agent a ďalší Iľjovi priatelia sa púšťajú do zdanlivo nerovného boja s fanatickým Morokovým kultom a jeho mágiou.

366,- Skk
366,- Czk


4. Bitúnok č. 5

sci-fi a fantasy

Kurt Vonnegut, Slovart, 176 strán, tvrdá väzba

"Kurt Vonnegut Jr., Američan nemeckého pôvodu vo štvrtej generácii, ktorý slúžil v americkom pechotnom prieskume HORS DE COMBAT, bol kedysi dávno ako vojnový zajatec v Nemecku svedkom bombardovania Drážďan, ""Polabských Benátok"", a prežil, aby rozprával tento príbeh. Je to román trochu telegraficky schizofrenický, v duchu povestí z planéty Tralfamadore, odkiaľ pochádzajú lietajúce taniere. Kurt Vonnegut Jr., sa narodil v Indianopolise, v štáte Indiana roku 1922. Je pokračovateľom veľkých satirikov ako Jonathan Swift, alebo Samuel Butler. Spolu s Rayom Bradburym patrí k spisovateľom, ktorým je žáner science-fiction v prvom rade príležitosťou odhaľovať pravdu o našom živote a konaní. Už Vonnegutov prvý román Mechanický klavír (Player Piano, 1952) sa zamýšľa nad spoločnosťou riadenou robotmi, a akýmsi antiutopickým varovaním sú aj Sirény Titanu (The Sirens of Titan, 1959) či Kolíska (Cat´s Cradle, 1963). Bitúnok č. 5 (Slaughterhouse-Five, 1969), spracúva jeden z kľúčových autorových zážitkov - bombardovanie Drážďan roku 1945, ktoré ako vojnový zajatec zažil. V neskorších dielach, napr. Galapágy (Galapagos, 1985) alebo Hókus pókus (Hocus Pocus, 1990) sa čoraz výraznejšie hlási k slovu jeho groteskná komika a využívanie prvkov pop kultúry - tak napr. už v románe Raňajky šampiónov (Breakfast of Champions, 1973). S postupujúcim vekom sa u Vonneguta čoraz výraznejšie dostávajú do popredia prvky reflexívne a autobiografické. Ako iní veľkí tvorcovia, aj on stiera rozdiel medzi vlastným súkromím a údelom svojho epického hrdinu, voľne splieta obe vetvy rozprávania a dosahuje tako osobitný účinok. Knihu preložil Karol Dlouhý."

299,- Skk
299,- Czk


5. Blízko konca sveta

sci-fi a fantasy

Bernard Brázdil, Topas, 92 strán, pevná väzba

Sci-fi román od slovenského autora. Autor sa popri medicíne vždy aktívne zaujímal o literárny život na Slovensku. Publikoval hlavne básne v Kultúrnom živote a v Mladej tvorbe. V týchto dňoch mu vychádza román so SF prvkami s názvom Blízko konca sveta.

122,- Skk
122,- Czk


  1   2   3   4   5

1/5